Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

2023-12-04

Ukrainiečių būrelis vaikams

Visagino kultūros centre jau daug metų veikia tautinių mažumų „Gimtosios mokyklos“ būreliai vaikams ir paaugliams nuo 6 iki 18 metų. Norime pristatyti ukrainiečių būrelį.

Visagino kultūros centre jau daug metų veikia tautinių mažumų „Gimtosios mokyklos“ būreliai vaikams ir paaugliams nuo 6 iki 18 metų. Norime pristatyti ukrainiečių būrelį.

Nuo 1994 metų būrelį kasmet lanko apie 18-20 vaikų. Noras studijuoti gimtąją kalbą, literatūrą, istoriją yra labai svarbus, kad vaikai suprastų savo identiškumą tam tikrai kultūrai, o ją nuodugniai tyrinėjant ir palyginus su šalies, kurioje gyvena, kultūra lengviau integruotis į visuomenę.

Daugiau nei dešimties metų darbo patirtį turinti mokytoja Svetlana Smilaja šeštadieniais veda integruotas pamokas dviems grupėms, jaunesniajai ir vyresniajai. Daug dėmesio skiriama Ukrainos etnografijos tyrimams. Vaikai ne tik žino skirtingų regionų tautinio kostiumo ypatybes, bet ir su malonumu jį dėvi įvairiuose renginiuose, koncertuose, patys gamina jo elementus meistriškumo kursuose. Užsiėmimai vaikų folkloro ansamblyje „Makivka“, kuriam vadovauja Natalija Osypova, padeda tinkamai reprezentuoti savo kultūrą respublikiniu lygiu.

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Vyriausybės teikia didelę paramą įvairiems mūsų projektams finansuoti. Todėl atnaujinami ansamblio materialiniai ištekliai, dalyviai turi atitinkamus koncertinius kostiumus, vyksta vasaros stovyklos.

Mums būtų malonu kiekvieną šeštadienį matyti naujus veidus, todėl visus norinčius vaikus ir jų tėvelius kviečiame prisijungti prie mūsų veiklos.

Sužinoti užsiėmimų laiką galite telefonu +37064743281.

Kitos naujienos