Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

Viena sėkmingiausių nepriklausomų Skandinavijos šokio trupių „Jo Strømgren Kompani“ pristatys norvegišką identitetą atskleidžiantį spektaklį „Made in Oslo“

Balandį turui po Lietuvą atvyksta viena sėkmingiausių Skandinavijos nepriklausomų šokio trupių, vadovaujamų Norvegijos choreografijos žvaigždės Jo Strømgreno. Norvegų gastrolėse Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Visagine bus pristatytas naujasis „Jo Strømgren Kompani“ spektaklis „Made in Oslo“.

Balandį turui po Lietuvą atvyksta viena sėkmingiausių Skandinavijos nepriklausomų šokio trupių, vadovaujamų Norvegijos choreografijos žvaigždės Jo Strømgreno. Norvegų gastrolėse Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Visagine bus pristatytas naujasis „Jo Strømgren Kompani“ spektaklis „Made in Oslo“.

Tai bendras Visagino kultūros centro (VKC), Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Panevėžio J.Miltinio dramos teatro ir Klaipėdos organizcijos „Žuvies akis“ projektas. Juo VKC pradeda aktyvų dalyvavimą nacionalinių, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų bendruose Lietuvos masto projektuose, kuriuose Visaginas bus lygiavertis partneris, o visaginiečiai matys to paties lygio ir kokybės įvairių menų kūrinius, kaip ir didmiesčių gyventojai.

Šokio spektaklis „Made in Oslo“ (lietuviškai verstina kaip „Pagaminta Osle“), kuris balandžio 4 d. bus parodytas VKC, gimė daugiau negu tris dešimtmečius populiariausia šokio trupe Norvegijoje laikytame Oslo šokio ansamblyje („Oslo Danse Ensemble“).

Paradoksalu, tačiau ši trupė niekada nepasirodė užsienyje: „Kai 2018 metais ansamblis užsidarė, kilo įdomi mintis: kaip galime tikėtis, jog pasaulis supras mūsų šalies kultūrą, jei laikome ją paslaptyje?“, - pasakoja kūrėjai.

Choreografas J.Strømgrenas priėmė iššūkį tai kompensuoti, pristatydamas pasauliui dalelę buvusio ansamblio repertuaro trijų dalių spektakliu „Made in Oslo“.

„Made in Oslo“ sudaro trys Jo Strømgren kūriniai, vaizduojantys skirtingus šiuolaikinio gyvenimo aspektus - GONE (2015), THE RING (2014) ir KVART (2007). „Gone“ tyrinėja ryšį tarp liūdesio ir nostalgijos, dalykų pradžią ir pabaigą bei gyvenimo kelionėje apimantį neigimą ir pyktį. Skambant dvidešimto amžiaus ketvirtojo dešimtmečio prancūziškai muzikai, „Ring“ choreografijoje žaidžiama su bene seniausiu pasaulio simboliu – žiedu. Galiausiai „Kvart“ atlikėjai šoks vienas kitam ant kvadratinės vilnonės antklodės. Pasak choreografo, „Made in Oslo“ stiprybė slypi temų ir judesių bendrume.

Šiame šokio spektaklyje galime sau leisti nuklysti į abstrakcijas, čia sumenksta interpretacijos ar diskusijos svarba, užleisdama vietą grynam potyrio malonumui.

Norvegijoje gimęs Jo Strømgren (g. 1970) yra vienas žymiausių Skandinavijos choreografų. Su savo kūryba jis intensyviai keliauja po pasaulį ir spektaklius yra sukūręs 64 pasaulio šalyse. Per ilgametį įvairiapusės kūrybos laikotarpį pelnė daug apdovanojimų, taip pat ir užsienyje: Šveicarijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje, Italijoje, Serbijoje, Kuboje, Irane. Į Lietuvą jis pirmą kartą atvyko 1998 metais, įkūręs savo šokio trupę „Jo Strømgren Kompani“. Pasaulinio pripažinimo pelniuisei trupei būdingas savitas šokio ir teatro derinys, ryškus ir dažnai labai fizinis humoras, derinamas su tamsesniais politiniais atspalviais. Nepriklausomai nuo kūrinio formos ar žanro, kompanijos kuriami pasirodymai visuomet aktualūs bet kurios šalies kontekstui.

Data ir laikas: 2022 m. balandžio 4 d. 19.00 val.
Vieta: VKC „Draugystės“ salė (Parko g. 7)

Bilietai internetu arba arba VKC „Draugystė“ kasoje (Parko g. 7) II-VI 14-20 val. (atsiskaitymas tik grynaisiais).

Renginio naujienos Facebook.

Kitos naujienos