Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

Visaginas paauglių akimis: istorijos garsais ir vaizdais

Istorijos vaizdais ir garsais - tai Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos septintokų ir aštuntokų paroda Visagino kultūros centro „Sedulinos“ parodų salėje.

Istorijos vaizdais ir garsais - tai Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos septintokų ir aštuntokų paroda Visagino kultūros centro „Sedulinos“ parodų salėje.

„Visaginas – miestas Lietuvos šiaurės rytuose, Utenos apskrityje, 40 km į šiaurės rytus nuo Ignalinos. Labiausiai žinomas dėl netoli Visagino esančios Ignalinos AE. Pietuose telkšo Visagino ežeras, mieste yra du pašto skyriai, kultūros centras, ligoninė, bažnyčia. Plotas - 9,231 km2, gyventojų skaičius – 18024“, - tokią informaciją bet kuriam susidomėjusiajam atskleistų „Vikipedija“.

Mažas, į akis nekrentantis, neišsiskiriantis iš kitų miestelis. Labiau susidomėjusieji ,,pasiknaisioję“ sužinotų, kad miesto pamatai – pelkė, o pažvelgę iš viršaus pamatytų, kad miestas drugelio formos. Visaginiečiams šie faktai yra gerai žinomi ir net nusibodę. Norintiems labiau pajusti Visagino dvasią, pakeliauti laiku ir pasijusti keistai, Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos septintokai pristato parodą.

Tikimės, ji ilgai išliks atmintyje jus apgaubusi kaip rūkas saulėtą dieną, kaip buvusio Sniečkaus vaiduoklis, kaip šešėlis, iki šių dienų gobiantis miestą.

Parodos kūrėjai parodys, kaip jie mato Visaginą. Pasirodo – kiekvienas savaip. Susidomėjusiems, prieš atvykstant į parodą, paaugliai pataria pagalvoti KUR ESATE? Atvykę į parodą, nebegrįžite tokie patys.

Įdėjome daug darbo, kad galėtume dviem formomis – audiodokumentika ir videopasakojimu – patirti mūsų kasdienybę, aplinką, gyvenimus. Audiotekstų kūrimo etape bandėme įgarsinti, kas vyksta Visagine, užfiksuoti istoriją. Kurdami videofilmus turėjome daugiau patirties, minčių ir laisvės. Kūrėme tai, kas atėjo į galvą, tai, ką jaučiame kas dieną.

Projektas „Istorijos garsais ir vaizdais” kuruojamas Emilijos Juzeliūnaitės ir Jono Juškaičio. Organizatoriai - Meno Avilys ir Kultūrinės edukacijos sistema.

Atidarymas - balandžio 11 d. 18.00 val. Visagino kultūros centro parodų salėje „Sedulina“ (Vilties g. 5). Paroda veiks iki balandžio 28d.

Renginys Facebook.

Kitos naujienos