Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

2022-05-17

Visagine prasidėjo konkursas „Tradicijų paveldėtojai“

Gegužės 14 d. Visagino kultūros centre įvyko pirmoji XI respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausa.

Gegužės 14 d. Visagino kultūros centre įvyko pirmoji XI respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausa.

Net 21 kolektyvas varžėsi dvejose konkurso kategorijose - folkloras ir stilizuota liaudies kūryba. Atlikėjus vertino profesionali komisija. Tradiciškai folkloro kategorijos laureatams suteikiama teisė dalyvauti Tarptautiniame folkloro festivalyje "Pokrovskije kolokola".

Po perklausos savo įžvalgomis pasidalino vertinimo komisijos narė Varsa Zakarienė: „Mane labiausiai žavi, kai stebiu žmogų, per folklorą atskleidžiantį savastį ir atrandantį tame begalinį džiaugsmą. Džiaugsmas ne tik dėl savęs, taip pat dėl kitų, neįkainuojamas bendrystės pojūtis. Visi mes, besilankydami parduotuvėse, vaikščiodami gatvėmis, esame panašūs, ir tik per folklorą atsiskleidžiame ne tik kaip savitų veido bruožų, bet ir kaip unikalaus identiteto savininkai. Tai yra didžiausia vertybė ir pagrindinis konkurso organizatorių tikslas.“

Kito komisijos nario, folkloro mokytojo-eksperto Nikolajaus Zacharovo pastebėjimai: „Labai džiaugiuosi, matydamas kaip patobulėjo kai kurie kolektyvai. Jie ne pirmą kartą dalyvauja konkurse. Po perklausų kalbame su atlikėjais, patariame jiems kaip pasirinkti teisingą kūrybinį kelią. Neįkainuojamą pagalbą suteikia vasaros kūrybinė mokykla "Tradicija", į kurią jau trečią dešimtmetį atvažiuoja geriausi Lietuvos ir užsienio šalių folkloro specialistai, pedagogai. Jų indėlis į ansamblių augimą, tobulinamasi išties unikalus.“

Nors konkurso taisyklės neprieštarauja stilizuotos liaudies kūrybos atlikimui, vis dėlto organizatoriai atkakliai skatina kolektyvus, o ypač jų vadovus atsigręžti į tikrąsias liaudies tradicijas, kurios buvo saugomos per amžius ir kurias jie paveldėjo iš savo protėvių.

Rezultatai bus paskelbti gegužės 31 d. Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro
interneto svetainėje – www.ltmfc.lt

Konkurso organizatorius – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja renginio partneriams: Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos kultūros tarybai, Vilniaus miesto savivaldybei, Visagino kultūros centrui.

Kitos naujienos