Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

2023-05-08

Visagino baletas EINU NAMO – Zarasuose (gegužės 10 d.)

Gegužės 10, trečiadienis, 18.00 – Zarasų kultūros centre
Po spektaklio – žiūrovų susitikimas su kūrybine grupe

Gegužės 10, trečiadienis, 18.00 – Zarasų kultūros centre
Po spektaklio – žiūrovų susitikimas su kūrybine grupe

Šokio spektaklis “Einu namo” – tai istorija apie baleto artistus, kiliusius iš Visagino. Šoka Lenkijos nacionalinio baleto solistė Margarita Simonova bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) solistai Voicech Žuromskas, Julija Turkina, Viktorija Frik.

Choreografiją spektakliui sukūrė Aušra Krasauskaitė, įvairiais pastatymais skirtinguose šalies teatruose pastaraisiais metais garsėjanti Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vyr. baletmeisterė, muziką – kompozitorė Silvija Miliūnaitė.

Baleto solistė Margarita Simonova suvaidino pagrindinį vaidmenį režisieriaus Valerijaus Todorovskio filme “Didysis baletas” („Bolšoi”, 2016). Charakteringų, stiprių dramų kūrėjas V. Todorovskis pasirinko visaginietę Margaritą atrankoje iš kelių šalių balerinų. Margarita toje kino juostoje tam tikra prasme suvaidino pati save – iš nedidelio miestelio kilusi talentinga šokėja, dabar pavergianti didžiųjų scenų žiūrovų širdis.

Šokio spektaklis „Einu namo“ – tarsi koliažas iš prisiminimų vaikystės mieste ir namuose, persipynęs su išgyvenama šios dienos realybe bei lūkesčiais apie „šviesią ateitį“. Spektaklį sudaro choreografinės kompozicijos – fragmentiški trumpi pasakojimai, atskleidžiantys tolimiausiose atminties kertėse glūdinčius prisiminimus apie vaikystę ir paauglystę. Be galo asmeniškas, jautrus ir sentimentalus šokio spektaklis leidžia pamatyti, kas formavo iš Visagino kilusių baleto šokėjų asmenybes.

Spektaklio pasaulis kuria kiemo atmosferą, kurioje susitinka skirtingas patirtys turintys šokėjai. Vaikystės kiemas, pirmoji meilė, užrašai ant sienų, santykis su artimaisiais, į atmintį įstrigę šilti ir linksmi prisiminimai scenoje sukasi greitai ir organiškai. Nostalgijos kupinas spektaklis kviečia žiūrovą pasinerti į prisiminimų srautą, kuriame atpažįstami bendražmogiški išgyvenimai ir praėjusio laikmečio atmosfera.

Bilietai: 6 Eur., 4.2 Eur. (senjorams, moksleiviams ir žmonėms su negalia) Zarasų kultūros centro kasoje

Renginys: https://www.facebook.com/events/254680376929445/

Kitos naujienos