Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

2022-07-25

Visagino erdvių festivalio programoje – šiuolaikinis Ukrainos šokis

Liepos 28 d. Visagino erdvių festivalio programa skirta Ukrainos menininkų kūrybos pristatymui. 

Liepos 28 d. Visagino erdvių festivalio programa skirta Ukrainos menininkų kūrybos pristatymui. 

20 val. Visagino kultūros centro salėje  „Draugystė“ (Parko g. 7), bendradarbiaujant su Goethe’s institutu, pasirodys šokio trupė „Insha“ iš Kyjivo. Interaktyvus šokio spektaklis „Siena“ *– tai choreografo Iljos Miroshnichenko ir garso menininko Heinali (Oleg Shpudeiko) bendras darbas. Spektaklyje iš įvairių perspektyvų bus tyrinėjamas sienos archetipas, įskaitant sieną kaip barjerą šokio ir muzikos sąlyčiui. Interaktyvaus paviršiaus ir modulinio sintezatoriaus pagalba šokėjai kuria muziką, o muzika savo ruožtu formuoja šokėjų judesius.

Po šokio spektaklio, 21.15 val., žiūrovai kelsis į kino salę, kurioje choreografas ir šokėjas Antonas Ovčinikovas pristatys karo metu gimusį šokio filmą „Monochrome“. Autorius teigia, kad „analizuodamas kaip šiuo laikotarpiu suvokiau įvykius ir informaciją, galvoju, kad viskas buvo tapę juodai balta. Dingo pustoniai, visi žmonės tapo draugais arba priešais. Ieškojau pustonių, kad galėčiau grįžti į gyvenimą. Kartu tai tapo galimybe išsaugoti įsivaizduojamą pasaulio, esančio už gėrio ir blogio, suvokimą“. A.Ovčinikovas taip pat pristatys ir kitą karo meto kūrybą – eiles, kurias jis rašė kasdien nuo pat karo Ukrainoje pradžios. O liepos 29-30 d. A. Ovčinikovas Visagino gyventojus pakvies į kūrybines šokio dirbtuves „Būties erdvės“, kuriose bus ieškoma atsakymo į klausimus, kaip erdvė veikia šokį ir kaip šokis veikia erdvę.

Šokio spektaklio „Siena“ bei trumpo metro šokio filmo „Monochrome“ pristatymą Visagino erdvių festivalyje remia Goethe’s institutas. Tai dalis plataus priemonių paketo, kuriam finansavimą skiria Vokietijos užsienio reikalų ministerija iš papildomų 2022 m. biudžeto lėšų Rusijos karo prieš Ukrainą padariniams sušvelninti.

Visagino erdvių festivalį remia Lietuvos kultūros taryba ir Visagino savivaldybė.

Kitos naujienos